سابسیژن

متخصص پوست و مو راهکارهای متفاوتی برای درمان مشکلات پوستی شما در نظر می گیرد که بستگی دارد روش های انجام گرفته با هدف درمان است و یا زیبایی.

سابسیژن یک روش ایمن و سرپایی برای از بین بردن جای جوش و انواع مختلف اسکار است. جای لک باقی مانده بر اثر جوش های دوران بلوغ، اسکار های باقی مانده از آکنه و لک های باقی مانده از بیماری آبله مرغان همگی به خوبی با استفاده از روش سابسیژن درمان می شوند.

سابسیژن

مراقبت های قبل از سابسیژن

اگر بیماری خاصی دارید حتما قبل از انجام سابسیژن با پزشک خود در میان بگذارید

در صورت مصرفت دخانیات پزشک خود را مطلع سازید

هیچ گونه لوازم آرایشی قبل از انجام سابسیژن بروی پوست خود نداشته باشید.( حتما صورت خود را قبل از سابسیژن با آب و صابون بشویید.)

در صورت بارداری و شیردهی برای انجام سابسیژن حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

قبل از انجام سابسیژن افرادی که دارای جوش های فعال هستند در ابتدا با استفاده از محلول هایی که توسط پزشک تجویز می شود باید جوش ها غیر فعال شوند.

توصیه می شود پس از انجام سابسیژن از لیزر موهای زائد صورت خودداری نمایید.

مراحل انجام سابسیژن

سابسیژن یک روش ایمن و سرپایی می باشد که تحت بی حسی موضعی انجام می شود در این روش سوزن های مخصوصی در فواصل مختلف وارد بافت فیبروتیک پوست می شود و با حرکات عقب و جلو موجب آزاد کردن چسبندگی های بین پوست و بافت همبند زیرین آن می شود و در نتیجه بافت کلاژنی و آلاستیکی جدیدی تشکیل می شود. سابسیژن حتما باید توسط متخصص پوست انجام شود تا سوزن های آن در حد فاصل درم و بافت زیر جلدی باقی بماند و در عمق زیادی فرو نروند.

تعداد جلسات لازم برای انجام سابسیژن

تعداد جلسات لازم برای انجام سابسیژن و از بین بردن جای جوش و آکنه بستگی به شدت اسکار دارد. بیشتر افراد پس از اولین جلسه درمانی به ننیجه دلخواه خود می رسند اما در صورتی که جای اسکار بسیار عمیق و شدید باشد برای بهبود به جلسات درمانی بیشتری نیاز می باشد.

مراقبت بعد از سابسیژن

پس از انجام سابسیژن کبودی هایی بروی صورت ایجاد می شود که جای هیچ گونه نگرانی ندارد و به مرور زمان رفع می شود. پس از انجام سابسیژن به مدت 24 الی 48 ساعت از تماس مستقیم آب با صورت خود اجتناب نمایید و با پماد دارای آنتی بیوتیک قسمت هایی که سابسیژن بروی آن انجام شده است پوشش دهید.

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =