عوارض جراحی بینی

جراحی های بینی حتماً باید توسط جراح بینی با تجربه انجام شود به دلیل این که در جراحی زیبایی بینی ساختار بینی ساختار حساسی است و نیاز به دقت بسیار زیادی دارد و باید بسیار ظریف انجام شود در واقع پوستی که روی غضروف را می پوشاند در صورتی که برداشت غضروف بیش از اندازه صورت بگیرد باعث به وجود آمدن عوارض جراحی بینی می شود بهتر است یک جراح زمانی که یک غضروفی را بر می دارد در آن ناحیه تقویتی را اعمال کند.

جهت تماس با دکتر راستکاری جراح پلاستیک بینی و صورت می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 10-22882609
  • در عمل انحراف بینی شایع ترین مشکلی که بیمار با آن برخورد خواهد کرد این است که کیس بیمار برای این نوع عمل نباشد و مشکل تنفسی بیمار پابرجا بماند برای مثال خیلی از بیماران انحراف بینی دارند اما مشکل تنفسی ندارند یا مشکل تنفسی به علت انحراف بینی نیست فرضاً مشکل مخاطی یا آلرژی و … دارند و به همین دلیل وقتی جراح سریع سراغ جراحی بینی برود مشکل بیمار حل نمی شود و بعد از عمل مشاهده می کنیم که بیمار از جراحی خود ناراضی است.
  • مشکل دیگری که در عمل انحراف بینی امکان دارد ایجاد شود سوراخ شدن تیغه وسط بینی است ، 5% موارد امکان دارد که تیغه وسط سوراخ شود که می تواند در آینده عوارضی چون خونریزی ، ترشحات و … داشته باشد که درمان کمی مشکل است.
  • نکته ای که در جراحی بینی وجود دارد این است که 90% از بیماران رضایتشان جلب می شود اما طبق آمار جهانی 10% از بیماران رضایتشان جلب نمی شود به خصوص زمانی که بیمار بینی پیچ خورده ای داشته باشد .
  • در واقع زمانی که یک جراح به بافت زیر جلد بیمار احترام نگذارد این زیر جلد متورم می شود و تورم و التهاب زیر جلد منجر به بدشکلی و غیر قرینگی می شود و این غیر قرینگی بیشتر در نوک بینی دیده می شود و برداشت بیش از حد منجر به فرورفتگی پشت بینی می شود.
  • موارد دیگری هستند که درجه ای از قوز بیمار می ماند یعنی جراح ناکافی قوز برداشت کرده است در واقع این موارد عوارضی است که در جراحی بینی وجود دارد

عوارض جراحی بینی به صورت موقتی

  • از آن جایی که جنس پوست افراد با یکدیگر متقاوت است امکان دارد برخی از افراد بعد از جراحی دارای کبودی زیر چشم شوند که این مساله موقتی است و بعد از مدت کوتاهی برطرف می شود.
  • بعد از جراحی بینی امکان دارد در اوایل فرد دارای بینی نامتقارن باشد که این به دلیل تورم بعد از جراحی بینی است که بعد از خوابیدن کامل تورم بینی به صورت تقارن کامل در می آید.

توصیه ما به عزیزان این است که برای این که از عوارض بعد از جراحی بینی بکاهند بهتراست در انتخاب جراح بینی دقت لازم و کافی را به عمل آورند و به مراقبت های بعد از جراحی بینی توجه کنند در صورت رعایت کردند متوجه می شوید که عمل بینی ، جراحی سختی نیست ، هیچگونه استرسی ندارد و می توانید شاهد نتایج عمل بینی خوبی باشید فقط کافیست که از جراحی بینی انتظارات معقولانه ای داشته باشید.

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 16 =